EURO
TR
Şanlıurfa Araç Kiralama

Şanlıurfa da Araç Kiralamanın Tam Zamanı

Türkiye’nin en kalabalık illeri arasında yer alan Şanlıurfa, “Peygamberler Şehri” olarak biliniyor. 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde konumlanan Şanlıurfa, özellikle Göbeklitepe’nin keşfi ile birlikte en eski yerleşim birimleri arasında kendisine yer buldu. Bu da kent tarihini milattan önce 11 binli yıllara kadar götürüyor. 

Bu anlamda Şanlıurfa, kadim topraklara ilgi duyan ve bu alanları gezmek, görmek isteyen birçok turistin özellikle yaz aylarında tercihi haline geldi. Şanlıurfa, Anadolu coğrafyasının en eski yerleşim yerleri arasında bulunuyor. 

Bu da tarihi olduğu kadar kültürel olarak da kenti önemli bir konuma taşıyor. Dolayısıyla böylesine önemli bir kenti keşfetmek ve her detayını incelemek isteyenleri kendisine çekiyor. Bu keşif sürecinde sizi rahat ettirecek, güvenli ve konforlu bir yolculuk imkanı sunacak araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. 

Şanlıurfa’yı ziyaretinizde mutlaka gitmeniz ve görmeniz gereken yerler bulunuyor. Bunlar arasında, yukarıda bahsettiğimiz Göbeklitepe’yi ilk sıraya yazabiliriz. 

Bunun dışında, Balıklıgöl, Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, Urfa Kalesi, Kizilkoyun, Ulu Cami, Gölpınar Tabiat Parkı, Şeyh Ali Dede Türbesi, Harran, Halfeti, Germuş Kilisesi, Deyr Yakup (Yakup Manastırı), Aziz Petrus ve Aziz Paulus Kilisesi’ni listenize ekleyebilirsiniz.


Şanlıurfa'da gezilecek yerler ;

1- Eyyub Nebi Mağarası

2- Balıklı Göl

3- Halfeti

4- Harran Evleri

5- Urfa Müzesi

6- Harran Üniversitesi Kalıntıları

7- Sakıbın Köşkü

8- Atatürk Barajı

9- Savaşan Köyü


Şanlıurfa'da ne yenir ne içilir ;

1- Urfa Kebabı

2- Duvaklı Pilav

3- Lahmacun

4- Şıllık Tatlısı

5- Çiğ Köfte

6- Arap Lebeni

7- Borani Çorbası

8- Patlıcan Kebabı

9- İsot Çömleği

10 -Mırra

11 -Bostana

12 -Haşhaş Kebabı

13 -Keme Kebabı


Şanlıurfa'da Yapılacaklar ;

1- Balıklıgöl’ü ziyaret edin

2- Dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’yi gezin

3- Harran Evleri’ni görün

4- Halfeti’de tekne turu yapın

5- Urfa Kalesi’nden şehri izleyin

6- Sıra gecesine katılın

7- Müze turu yapın

8- Tarihi çarşılarda alışveriş yapınŞehrin bu güzel ve tarihi yerlerine daha kolay ulaşım sağlamak için AssistCar Rental üzerinden online rezervasyon yapabilirsiniz.


Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et